Jeśli zdecydowałeś się spróbować diety ketogenicznej, czeka Cię niesamowita podróż. Jest to dieta, która w ostatnim czasie zyskała na popularności, a tysiące ludzi zachwyciło się nią ze względu na jej skuteczność.

Liczne badania naukowe wykazały, że dieta ketogeniczna pomoże Ci schudnąć, a utrata masy ciała może być znacznie większa w porównaniu z innymi dietami. Jednak, jak w przypadku każdego zobowiązania, mogą pojawić się trudności, gdy zaczynasz pierwszy raz. Może minąć od 5 do 20 dni, zanim przyzwyczaisz się do bycia w stanie ketozy i zaczniesz czerpać z niej korzyści.

Bóle głowy

Jeśli pijesz kawę i kiedykolwiek musiałeś spędzić kilka dni bez, wiesz, jakie są tego rodzaju bóle głowy. Na szczęście bóle głowy utrzymają się zaledwie kilka dni po rozpoczęciu diety ketogenicznej. Aby temu zapobiec pamiętaj o elektrolitach, a szczególnie o soli.

Zamglenie umysłu

Opieszałość umysłowa, trudności z myśleniem i koncentracją zmieszane z letargiem. Bóle głowy i zamglenie umysłu są zwykle spowodowane odwodnieniem i utratą minerałów. Gdy twoje ciało dostosowuje się do diety niskowęglowodanowej, zgromadzona glukoza jest spalana, a zatrzymana woda uwalniana. Negatywne objawy można złagodzić, pijąc więcej i spożywając więcej soli.

Szybka utrata masy ciała

Brzmi świetnie, prawda? Oczywiście chcesz schudnąć! Jednak szybkość początkowej utraty wagi może być dość niepokojąca. Nie musisz się zbytnio martwić. Twoje ciało uczy się przekształcać tłuszcz w energię zamiast polegać na węglowodanach. Rozkład glikogenu uwalnia zatrzymaną wodę z organizmu. Możesz częściej oddawać mocz, ponieważ wczesna utrata masy ciała jest w rzeczywistości utratą wody. Możesz schudnąć w brzuchu o kilka centymetrów w przeciągu pierwszych kilku dni od samej utraty wody.

Rozstrój żołądka

U niektórych osób mogą wystąpić zaparcia. Wynika to częściowo z powodu odwodnienia, a częściowo z powodu nowych nawyków żywieniowych. Aby temu zaradzić, spożywaj więcej błonnika, aby pomóc w trawieniu. Korzystny błonnik powinien pochodzić z warzyw nieskrobiowych dozwolonych na diecie ketogenicznej. Stosuj warzywa liściaste, takie jak szpinak, sałata, lub jarmuż.

Mam nadzieję, że nic z tego, co wspomniano, nie zniechęciło Cię do podróży z dietą ketogeniczną, jest jedynie przygotowaniem Cię na to, co może Cię czekać. Każdy jest inny. Nie wszyscy doświadczą któregoś z powyższych symptomów, a jeśli tak to większość z nich ustąpi w ciągu pierwszego tygodnia.