Żyjemy w czasach, w których każdy chce natychmiastowych rezultatów. Ludzie pragną schudnąć w ciągu tygodnia, chcą finansowego sukcesu za miesiąc, a także chcą wejść w stan ketozy z dnia na dzień. Niestety, ciało działa według własnego rytmu i nie interesuje go, jak bardzo zależy Ci na szybkich wynikach. Gdy zastosujesz dietę ketogeniczną, wejście w stan ketozy może zająć od 2 do nawet 7 dni. Wszystko zależy od organizmu i predyspozycji osoby oraz przestrzegania zasad diety. Na szczęście, istnieje kilka sposobów, aby „zachęcić” ciało do przejścia w ketozę szybciej. Przyjżyjmy się im z bliska.

20-30 gramów węglowodanów dziennie lub mniej

Chociaż dieta ketogeniczna zaleca spożycie węglowodanów od 20 do 50 gramów (50g po adaptacji), najlepiej być po stronie bardziej konserwatywnej i nie spożywać więcej niż 20-30 gramów węglowodanów dziennie. Zmniejszy to ilość glukozy we krwi, a twoje ciało łatwiej wejdzie w ketozę.

Trening cardio

Lekkie cardio jest bardzo wskazane. Spaceruj około 30 do 45 minut dziennie. To nie tylko usunie pozostały glikogen w twoim ciele, ale także pomoże spalić kalorie i zachęci ciało do zamiany ketonów na energię. Jednym z powodów, dla których tak wiele osób wybiera cardio na czczo jako fantastyczny sposób na odchudzanie, jest to, że zapasy glikogenu w organizmie są niskie, a ciało nie ma innego wyjścia, jak sięgnąć do zapasów zgromadzonego w ciele tłuszczu.

Nie stresuj się

Podczas diety ketogenicznej musisz pozostać zrelaksowany i cierpliwy. Stres lub nadmierne lęki zwiększą poziom kortyzolu w Twoim ciele, a to z kolei doprowadzi do głodu i tak dalej. Zachowaj spokój i pozwól swojemu ciału działać. Mniej znaczy więcej.

Nie spożywaj zbyt dużej ilości białka

Dieta ketogeniczna stanowi, że około 20 do 25 procent twoich kalorii powinno pochodzić z białka. Nie przekraczaj tego poziomu. Nadmierne spożycie białka podnosi poziom insuliny. Jest to jeden z powodów, dla których osoby na diecie wysokobiałkowej walczą o utratę wagi. W ich ciele jest za dużo insuliny.

Wysypiaj się

Kiedy śpisz, twoje ciało jest na czczo i odpoczywa. Oba stany są idealnymi warunkami do promowania ketozy.

Zwiększ spożycie tłuszczów

Podczas gdy dieta ketogeniczna zaleca spożywanie kalorii o zawartości 70–75% tłuszczów, w pierwszym tygodniu możesz zwiększyć nawet do 80%, aby przyspieszyć ketozę. Zjedzenie większej ilości tłuszczów i mniej białka zmusi twoje ciało do wejścia w ketozę.

Stosuj post przerywany

Post jest cudownym sposobem na osiągnięcie stanu ketozy, ale wymaga dyscypliny. W rzeczywistości sam post może doprowadzić do ketozy. Zatem w połączeniu z dietą ketogeniczną staje się jeszcze bardziej skuteczny i przyspiesza cały proces.

Oczyść swoją dietę

Oczywistym jest, że należy unikać przetworzonych i śmieciowych potraw. Wszystkie twoje wysiłki zostaną pomnożone przez samo trzymanie się naturalnych i pożywnych pokarmów. Wybieraj żywność jednoskładnikową. Na przykład boczek to żywność jednoskładnikowa. Podobnie łosoś, orzechy makadamia i brokuły. Wiesz dokładnie, co jest w tych produktach. To samo nie można powiedzieć o produktach spożywczych, takich jak płatki zbożowe, kiełbasy itp. Zostały one przetworzone i dodano do nich dodatki. NIE są one produktami jednoskładnikowymi. Oczyść swoją dietę i ściśle przestrzegaj zasad diety ketogenicznej, wraz ze wskazówkami wymienionymi powyżej, a stan ketozy osiągniesz znacznie szybciej.